Ako môžete rýchlo schudnúť za týždeň o 7 kilogramov doma

Nadváha nie je problém jedného dňa, no všetci sa jej chceme veľmi rýchlo zbaviť. Čo keby sa to dalo urobiť za 7 dní? Veľmi zaujímavá otázka.

voda na chudnutie za týždeň na 7 kg

Pitná diéta na týždeň

Povieme vám o jednej z najtvrdších diét. Je celkom jednoduchý a spočíva v pitnom režime dňa. Hlavná vec v takejto strave je čistá voda. Okrem nej je dovolené skonzumovať len liter tekutej stravy (čerstvé šťavy, nízkotučné mliečne výrobky, zeleninové bujóny). Pri dodržiavaní takejto diéty budete pociťovať neustály pocit hladu. Pre telo to nie je vyvážené a nie je užitočné.

Proteínová diéta na chudnutie za týždeň

Obľúbenosť tejto diéty je pomerne vysoká. Nepotrebujete ďalšie znalosti ani špeciálne menu. Počas týždňa môžete použiť:

1 vajce na raňajky; 100 g vareného hydinového mäsa (bez kože) na obed; pohár jogurtu na večeru.

Nevýhodou takejto stravy sú problémy so stolicou. A to všetko preto, že v strave chýba vláknina. Takúto diétu nemožno aplikovať ľuďom s ochorením obličiek. Choroba sa môže zhoršiť (kvôli veľkému množstvu bielkovín).

Diéta na kefíre a pohánke

Aby bol výsledok takejto stravy maximálny a schudli ste o očakávaných 7 kilogramov, môžete skúsiť jesť iba pohánkovú kašu. Varíme bez cukru aj bez soli a používame s kefírom. Normou dňa je:

3 porcie pohánky; neobmedzené množstvo kefíru.

V prvých dňoch po ukončení takejto diéty by ste nemali prechádzať na veľmi mastné a ťažké jedlá. Do jedálnička je potrebné postupne zaradiť veľa ovocia, čerstvú zeleninu a diétne mäso.

Čo ešte treba zvážiť

Vždy by ste mali pochopiť, že každá diéta je spojená s veľkým stresom pre telo. Veľmi náhla strata hmotnosti môže byť zdraviu škodlivá. Často sa stáva, že po vysadení diéty naše telo všetky straty vyrovná. Pri rozhodovaní o nízkokalorickej diéte zvážte všetky fakty. Ak je to možné, je lepšie vybrať správne jedlo. K strate nadbytočných kilogramov prispieva aj primeraná fyzická aktivita, športovanie. Ale ak ste sa už rozhodli pre takúto diétu (chcete rýchlo schudnúť), potom nezabudnite na vitamínové komplexy. Užívajte ich súbežne, kompenzujú (čiastočne) nedostatok základných prvkov pre vaše zdravie.