Diéta „Obľúbená": nuansy, recenzie, výsledky

„Obľúbená" diéta je obľúbenou technikou na chudnutie. Je dosť ťažké ho dodržať, ale výsledky potešia. Ako dodržiavať „obľúbenú" diétu? Recenzie, výsledky, nuansy, ponuky.

Podstata diéty

meranie pása pri dodržiavaní obľúbenej diéty

Týždeň je potrebné dodržiavať diétu. Každý deň musíte jesť určité jedlá. To znamená, že telo je denne prestavované na spracovanie rôznych látok a to vedie k aktívnemu spaľovaniu tukov.

Prvý, tretí a šiesty deň sú teda nápoje. Môžete piť nízkotučný kefír, rôzne čerstvo vylisované šťavy, bujóny (vrátane mäsa), želé, kompóty, minerálnu vodu, čaj, kakao, mlieko, jogurt, kávu (v malom množstve). Samozrejme, musíte piť čistú vodu. Urýchľuje metabolizmus, pomáha čistiť črevá.

Druhý deň je zeleninový. V tento deň môžete jesť dusenú, čerstvú a varenú zeleninu. Nemôžete soľovať zeleninu. Môžete však pridať rôzne koreniny. Zemiaky by sa mali opustiť a uprednostniť uhorky, paradajky, kapustu, cuketu, baklažány, mrkvu. Čo môžeš variťŠaláty, polievky, dusené mäso, občerstvenie.

Štvrtý deň diéty je ovocný. Je dovolené jesť rôzne bobule a ovocie. Do jedálnička by ste určite mali zaradiť citrusy, ananás, jablká. Môžete jesť banány, ale v obmedzenom množstve. Môžete si pripraviť ovocné šaláty, smoothie, dezerty.

Piaty deň diéty musíte jesť bielkovinové jedlá. Ide o vajíčka, ryby, biele varené mäso, morské plody. Môžete tiež jesť jogurt. Soľ by sa mala používať minimálne, ale je lepšie ju odmietnuť. V tento deň musíte piť pomerne veľa čistej vody.

Siedmy deň je zmiešaný. To znamená, že môžete jesť všetky jedlá, ktoré boli počas celej diéty povolené.

Užitočné tipy, výsledky a recenzie

Podľa recenzií je na tejto diéte najťažšie vydržať prvý deň. Aby sa neobťažovali slabosťou, bolesťami hlavy, stojí za to zdržať sa fyzickej aktivity a konzumovať viac mäsových vývarov. Tiež sa oplatí naplánovať si na tento deň niečo zaujímavé. Odvedie to pozornosť od túžby neustále niečo jesť a otupí pocit hladu.

V bielkovinový deň musíte piť viac čistej vody. Ak je to ťažké, môžete do pohára pridať kúsok citrónu. Tým sa zlepší chuť.

V deň zeleniny, ovocia a bielkovín stojí za to pripraviť rozmanitejšie jedlá z povolených produktov. To vám pomôže udržať sa na diéte.

Stojí za to pamätať na kontraindikácie. Túto diétu nemôžete dodržiavať pri problémoch s obličkami, cukrovke, hypertenzii a hypotenzii, strese, srdcovom zlyhaní.

Výsledky diéty sú pôsobivé, môžete sa zbaviť 2-4 kg. Aby sa však zachovali, je potrebné správne opustiť diétu. Do siedmich dní musíte jesť viac zeleniny, bielkovinových produktov. Porcie by mali byť malé. A potom by ste mali dodržiavať správnu výživu. To znamená, jedzte menej sladkých a bohatých jedál, varte pokrmy pomocou jemného tepelného spracovania a neprejedajte sa. Okrem toho by sa mala venovať pozornosť športu. Môžete si vybrať akúkoľvek fyzickú aktivitu (beh, aerobik, plávanie, chôdza).