Pohánková diéta na chudnutie

Pri dodržaní tejto diéty môžete za dva týždne schudnúť až 12 kilogramov.

Priemerný obsah kalórií je 970 kcal za deň.

Toto je známa mono diéta a zároveň jedna z najjednoduchších. Základom celého jedálnička je pohánková kaša. Táto diéta nie je krátkodobá, trvá to dva týždne. Jedná sa o veľmi efektívnu diétu: ak sa jej budete držať, môžete schudnúť 12 kilogramov alebo viac. Počet stratených kilogramov závisí od nadváhy: čím viac to bude, tým rýchlejšie a silnejšie prebehne proces chudnutia.

koľko kilogramov môžete schudnúť na pohánkovej diéte

Ak varíte pohánkovú kašu podľa pohánkového diétneho menu, bude mať od 70 do 169 kilokalórií. V tomto ponímaní dáva pohánka pocit sýtosti. A tu je dobrá vec: neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa množstva konzumovanej kaše za deň.

Pohánková kaša obsahuje dostatočné množstvo draslíka, horčíka, vápnika, železa. Dostatočne veľké množstvo rastlinných bielkovín 5, 93%, ako aj vitamíny, maximálne znižujú vedľajšie účinky stravy na ľudský organizmus. Pri dodržiavaní tejto diéty nebudete cítiť nepohodlie ani ťažkosti. Navyše: každý deň budete cítiť príval sily a živosti, budete sa môcť cítiť v pohode. S takými dobrými „dôsledkami" môžete ľahko vylúčiť z pohánkovej stravy čisto bielkovinové zložky (napríklad mäso alebo ryby).

Hlavná a jednoducho povinná požiadavka takejto stravy: úplné vylúčenie akýchkoľvek korenín alebo omáčok, musíte sa vzdať rovnomerného množstva soli a cukru.

Ďalším dôležitým bodom: nemôžete jesť štyri hodiny pred spaním - to je kľúč k úspešnej a nevyhnutnej diéte na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov.

Varná kaša

Takže poďme na to: pohánka musí byť varená po celý deň. Nalejte pol kilogramu obilnín s vriacou vodou (1, 5 litra) a potom nádobu s kašou na noc zabaľte do deky. Poznámka: pohánka pre túto diétu nemôže byť varená. Toto množstvo varenej pohánky vystačí na deň s hlavou. Keď pochopíte, koľko toho za deň zjete, uvaríte správne množstvo. Spravidla do konca diéty skonzumujete veľmi málo - stačí 100 gramov.

Ráno sa pohánka zmení na obyčajnú kašu podľa vzhľadu - musíte ju jesť celé dva týždne. Možno nebude absorbovaná všetka voda, potom ju jednoducho vypustite a nabudúce použite trochu menej horúcej vody.

Existuje ďalší spôsob, ako pripraviť takúto kašu, ale v termose. Bude to trvať iba 35-40 minút.

Ponuka

Najbežnejšia metóda: okrem bazy, to znamená pohánky (a môžete ju jesť doslova toľko, koľko vám chutí), môžete vypiť jeden liter nízkotučného 1% kefíru denne (ale nie viac, menej je možné). Samotný kefír môžete piť samostatne, alebo ho môžete zapiť pohánkou. Ak pociťujete silný pocit hladu (zvyčajne na začiatku), potom pred spaním môžete vypiť ďalší pohár kefíru. Možno budete chcieť odmietnuť pokračovať v diéte, ale dobrý a hlavne rýchly výsledok vám pomôže v chudnutí pokračovať.

Môžete tiež, okrem pitnej vody (vždy nesýtenej a nie mineralizovanej) a zeleného čaju - potom pocit hladu ustupuje a prírodné šťavy dávajú opačný výsledok.

Pohánková strava so sušeným ovocím

Z dôvodu nedostatku cukru počas diéty sa veľmi často môže vyskytnúť únava a pocit slabosti. Na konci druhého týždňa diéty sa navyše môže pohánka s kefírom nudiť. Existuje východisko - do kaše pridajte zdravé sušené ovocie: sušené slivky, hrozienka, sušené marhule, jablká. Ale vedzte, ako sa zadržať, do kaše by sa malo pridať asi 5-6 kusov sušeného ovocia. Podobnou možnosťou je osladenie kaše medom (stačí jedna čajová lyžička).

Ako jesť po pohánkovej diéte

Nemusíte dlho rozprávať a popisovať, že ak ihneď po diéte zjete všetko a len sa vrhnete na sladké, koláče, potom, prirodzene, stratená váha (kto má 8 a kto má všetkých 12 kilogramov) sa vám vráti o mesiac alebo dva (môže sa vrátiť viac ako 12 kg). Preto musíte zrevidovať svoj jedálniček. Počas dvoch týždňov, keď ste držali diétu, môžete výrazne znížiť chuť do jedla a už nebudete chcieť jesť tak často a toľko. Po diéte je hlavnou vecou prestať a neprejedať sa.

Toto je základné pravidlo, ktoré pomôže konsolidovať výsledky. Ak ste ale zrazu zjedli viac, ako potrebujete, urobte si pôstny deň, napríklad pohánkovú diétu podľa jednej z dvoch možností. Bude prospešné, ak mierne znížite spotrebu sladkostí. Pamätajte tiež: musíte piť viac tekutín (čistú vodu, rovnako ako čaj). Dodržiavaním týchto pravidiel nielen upevníte výsledok, ale budete aj naďalej chudnúť.

Výsledky diéty

Výsledky stravy sú samozrejme čisto individuálne a reakcia každého organizmu je iná. Táto tendencia je zvyčajne naznačená: čím väčšia váha, tým lepšie výsledky stravovania. Ak táto diéta nie je pre vás, potom sa výsledok stratí 3 - 4 kilogramy. Ale aj pri menších poruchách v strave, strave, sa môžete bezpečne zbaviť 4-6 kilogramov (vo väčšine prípadov).

Rekord bol nasledujúcim výsledkom: za dva mesiace človek schudol 59 kilogramov (zo 125 na 66). Ak je váha dostatočne veľká, potom môžete za 14 dní schudnúť 15 kilogramov.

Ak hovoríme o objemoch, potom môžete schudnúť o dve veľkosti (to sú štyri centimetre po obvode alebo dokonca viac). Nadbytočné kilogramy sa vyskytujú všade, to znamená nielen na bokoch alebo bruchu, čo znamená, že tento typ stravovania pomáha znižovať obvod hrudníka, pásu a bokov.

Veľmi dôležitý aspekt: bude pokožka po takejto diéte výrazne ochabovať, koniec koncov, trvá to asi 12 kilogramov? Odpoveď bude veľmi šťastná - nie! Naopak, pokožka sa napne.

Kontraindikácie pre pohánkovú diétu

Každá strava má svoje nevýhody. Pri začatí pohánkovej diéty sa poraďte s lekárom, pretože je to skutočne dôležité. Ak chcete začať, navštívte terapeuta.

Pohanková strava je kontraindikovaná pre:

  1. tehotná žena,
  2. dojčiace matky,
  3. diabetici (akejkoľvek formy,
  4. ľudia vykonávajúci vysokú fyzickú aktivitu,
  5. vredy a pacienti s problémami s gastrointestinálnym traktom,
  6. hypertonici,
  7. ľudia prežívajúci silný stres a depresiu,
  8. ľudia s obličkami, srdcovým zlyhaním,
  9. ľudia, ktorí podstúpili operáciu brušných orgánov,
  10. v niektorých prípadoch môžu ľudia, ktorí zodpovedajú tomuto opisu, dodržiavať pohánkovú diétu, ale so súhlasom a pod dohľadom lekára.

Výhody a výhody pohánkovej stravy

Nemusíte sa obmedzovať v množstve zjedenej kaše, to znamená kedykoľvek (iba nie 4 hodiny pred spaním).

Počas diéty a chudnutia nebudete cítiť veľa závratov, všeobecnej únavy, letargie, ospalosti, ktoré často sprevádzajú aj iné diéty.

Dobrá účinnosť a výsledok: v priemere môžete schudnúť viac ako 7 kilogramov (často sa vyskytli prípady, keď človek schudol 10 kilogramov naraz za prvých sedem dní).

Vynikajúca a dokonca veľmi vysoká miera chudnutia - pocit ľahkosti bude každým dňom silnejší a silnejší.

Pohánka obsahuje veľa vlákniny, a to pomáha očistiť organizmus, najmä črevá a pečeň, a to aj počas diéty.

Ženy! Môžete dokonca znížiť výskyt celulitídy!

A ešte jeden veľmi dôležitý bod: zlepší sa vonkajšia voda pokožky a nechtov, čo je takmer nereálne, ak dodržiavate rôzne diéty. Je to spôsobené tým, že pohánka obsahuje veľa vitamínov skupiny B, rastlinných bielkovín, čo zase normalizuje metabolizmus a umožňuje čistenie pokožky.

Nevýhody pohánkovej stravy

Bohužiaľ to nie je pre každého. Preto sa počas diéty môže vyskytnúť pocit slabosti, únavy a bolesti hlavy. Na začiatok môžete vyskúšať túto skúšobnú možnosť: urobte si pôstny deň na pohánkovej diéte. Ak to pôjde ľahko, môžete „vyskúšať" stravu.

Táto diéta je dostatočne dlhá, ale veľmi efektívna - telo sa rýchlo obnoví a zvykne si na novú stravu a režim. Budete mať predĺžený čas pred začiatkom priberania (ak sa začne).

Pohánková strava je z hľadiska obmedzení dosť krutá, to znamená, že nie je rozmanitá. Môžete použiť iba pohánku a kefír.

Ak ste vyskúšali túto diétu, ale váha je stále ďaleko od želaných čísel, potom môžete túto diétu opakovať až po mesiaci. Skôr - kontraindikované.

Počas diéty sa môže znížiť krvný tlak.

Pohánka obsahuje veľa bielkovín, ktoré sú ľahko stráviteľné. Ale tento proteín je rastlinného pôvodu a nemôže byť rovnakou náhradou za ryby alebo mäso. Preto sa neskúšajte sedieť na takejto strave dlhšie ako dva týždne.

Chronické choroby sa môžu počas takejto diéty tiež zhoršiť.

No, vitamíny spolu s mikroelementmi trochu vstupujú do tela. Tento nedostatok je možné napraviť užívaním multivitamínových prípravkov.